معرفی کتاب تاثیر از فاصله

کتاب “تاثیر از فاصله ” در مورد تاثیراتی است که هر فرد برافراد دیگر حتی بدون الزام به حضور فیزیکی می تواند بگذارد . برای تاثیر گذاشتن بر دیگران راهی مطمئن وجود دارد راهی که آنقدر ظریف است که به راحتی نادیده گرفته می‌شود و در عین حال به حدی عمیق است که هیچ کس از تاثیرات نامریی آن بر کنار نمی ماند.این راه ،خاصیت ارتباطی، غالب و جذب افکاری است که با قدرت زیادی منتشر می شوند. برخی افراد بدون آنکه کوچکترین توجهی به این موضوع داشته باشند که موفقیت هایشان کاملا مرهون فعالیت شدید یک ساختار روانی نیرومند است، دائما قدرت را ضمن نادیده گرفتن یا حتی مخالفت با آن به کار می‌برند و برخی دیگر مایلند این موارد را یاد بگیرند که چگونه به نحو احسن از این تأثیر بهره ببرند . این کتاب خصوصاً برای گروه دوم نوشته شده است به همین دلیل روشن بودن، وضوح و سادگی ویژگی اصلی آن است.

قسمت اول کتاب به بررسی تئوری ها و روش های علمی می‌پردازد که شناخت آنها برای کسی که می‌خواهد تاثیر روانی از راه دور یا هرگونه تاثیر دیگر روانی را به کار گیرد ضروری است . بنابراین به هر یک از این دو مبحث یک فصل کامل اختصاص داده شده است . مثل بسیاری از توانایی های دیگر ، هر کسی کما بیش دارای توانایی‌های عملیاتی در فاصله دور می باشد اما این کتاب دقیقاً برای اشخاصی نوشته شده ، که توانایی های لازم برای دستیابی به سطح مناسب امکاناتشان ، حداکثر تاثیر را ندارند و باید آن را از طریق آموزش تقویت کنند. با کمی توجه و اراده اغلب افراد خواهند توانست تا حد بالایی از این آموزش ها بهره بگیرند.

واقعیت و چگونگی تاثیرگذاری مستقیم یک روان بر روانی دیگر مورد بحث های بسیاری زیادی قرار گرفته است. انجام تحقیقات بسیاری به طور همزمان در اروپا و آمریکا توسط شخصیت ها و گروه های علمی، مشاهدات و تجربیات را فراهم آورده که ثابت می‌کند گاهی اوقات یک فکر خود به خود از شخصی به شخص دیگر با فواصل مختلف مبادله می‌شود ؛ مثلا بسیاری از محققان توانستند انتقال متمرکز یک تصویر را به شخصی که در فاصله دور قرار گرفته با موفقیت تجربه کند یا گروه دیگر موفق شدند که دستوراتی که از این طریق به شخص مورد آزمایش داده شده نتایجی نیز به دست آورند و سرانجام نیز موفق شدند بدون حضور شخص وی را به صورت ناگهانی در محل دیگری هیپنوتیزم کنند. در بند چهارم تحت عنوان تحقیقات انجام شده منابع و ماخذ را که با چهار نوع تاثیر روانی از راه دور ارتباط دارند مشاهده خواهید کرد.


البته در وهله اول به نظر نمی‌رسد این امکان وجود داشته باشد تا بتوان از طریق تلقینات ای که از درون سرچشمه می گیرد روی کسی تاثیر گذاشت؛ زیرا اگر چه تعداد کسانی که قادر به انتشار دریافت شعاع های روانی هستند زیاد است ولی با این حال این مجموعه یک اقلیت محسوب می‌شود. بنابراین آیا باید پذیرفت که ارتباط و جابجایی فکر امری استثنایی بوده و اکثر ما قادر به انتقال فکر از راه دور نیستیم . برخی از متخصصان چنین عقیده‌ای دارند اما عده ای دیگر برعکس معتقدند که تمام افکار به بیرون ساطع شده و گرایش دارد تا شخصی را که در مورد او فکر می‌کنیم با در نظر گرفتن جزئیات تحت تاثیر قرار دهند . تجربه عملی نظریه دوم را به من ثابت کرده است اما به هر حال این نیز واقعیت است که انعکاس یک باره و کامل یک تصویر در حالتی احساسی ، روی صفحه ذهن یا حساسیت یک شخص ثابت در فاصله نزدیکی یا دوری قرار گرفته، از موارد استثنایی است. از مشاهداتی که در این رابطه انجام شده این نتیجه به دست می‌آید که ظاهراً فرستنده این حالات احساسی یا تصاویر باید توانایی و قدرت زیاد و خاصی داشته باشد. مطمئناً یک تلقین قادر نیست به صورت ناگهانی ضمیری را که حداکثر توانایی گیرندگی را نشان می‌دهد در برگیرد. چیزی که من تایید می کنم و دیگران نیز آن را مورد بررسی قرار دادند این است که اگر عمل تلقین را به شکل شدید و مداوم انجام دهیم مانند آن است که جریان اشباع کننده را به سوی فرد مورد نظر روانی کنیم که به تدریج او را هوشیار ساخته و به زودی بر جایگاه های تلقین وی خارج می شود ، هر اندازه هم که شخصی از این موضوع بی اطلاع بوده یا قانون را به درستی نداند، با این حال در صورت تمایل با پشتکار و سرسختی خواهد توانست به طور ناخودآگاه تلقینات خویش را به دیگران تحمیل کند. ضعیف‌ترین عملکرد های روانی نیز مانند قطره آبی که با تکرار سقوط خود به تدریج در مرمر سخت نفوذ می‌کنند در دراز مدت روی قویترین تصمیم و اراده ها تاثیر خواهند گذاشت .


شما باید بدانید که چگونه فعالیت مغزی را ابتدا متراکم سازید تا پس از این مرحله بتوانید آن را با فشار بالایی انتشار دهید . این فعالیت مغزی در حد بالایی توسط آمادگی های قبلی ایجاد می شود اما خود به خود تمایل به پراکنده شدن و از هم گسیختن دارد و در صورتی که با فشارهای متعدد و پی در پی متراکم نشود به آسانی پراکنده و از شکل قابل استفاده خارج خواهد شد. با استفاده از تذکراتی که در این کتاب مطرح شده است هر کس می‌تواند برای اینکه به بررسی شخصی واقعیت اعمال انجام شده از فاصله دور پردازد شرایط لازم را به وجود بیاورد .روش علمی که در قسمتی از این کتاب ارائه می‌شود و تاکنون تعداد زیادی از آن اظهار رضایت کردند نتیجه تحقیقات شخصی نویسنده است .

مشخصات کتاب

  • عنوان: تاثیر از فاصله
  • نویسنده: پل ژاگو
  • ترجمه: ساعد زمان
  • انتشارات: ققنوس
  • تعداد صفحات: ۲۴۷
  • قیمت :۲۱۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *