معرفی کتاب مانیتیسم شخصی‌

تمامی افراد بشر باید از فواید بحث مانیتیسم که که تشعشعی ظریف و نیرویی خارق العاده است و به طرزی موثر از تمامی افراد صادر می شود آگاه شود. حتی یک نفر را هم نمی یابید ،که روی اشخاصی که به هر شیوه ای با آنها در ارتباط است اثر نگذارد. تاثیری نامرئی ، قوی یا متزلزل جذاب ، دافع یا خنثی، سازنده یا مخرب ،که به هر حال از فعالیت روحی روانی ما جدایی ناپذیر است. این نیرو و انرژی نامریی بدون انقطاع از تمامی افراد به بیرون ساطع می شود.


کتاب پیشرو اطلاعات و مطالبی در زمینه ی پیش برد و هدایت این نیرو عرضه می کند. این کتاب تمامی نکات تئوری و عملی لازم را به طریقی که برای همه قابل فهم باشد و آنها را در دستیابی به نتایج مفید رهنمون کند گرد آوری کرده است.این کتاب شامل سه بخش به نام های “مفاهیم عمومی” ،” اصول و روش ها” و “مانیتیسم شخصی و نفوذ نامرئی” است.

مانیتیسم شخصی نیرویی نیست که فقط در بعضی اشخاص موجود باشد در حقیقت این حالت خصیصه های ذاتی است که به سلامتی روحی روانی و شخصی ، درست مانند اندیشه ها که منبع اصلی تمام اعمال انسانی است. هر کدام از ما به طور خودآگاه یا ناخودآگاه از نیروهایی تاثیر می‌گیریم ،که میدان عمل آنها می‌تواند کوچک و کوتاه یا بزرگ و بلند باشد. انسان نیز از بدو تولد مانند تمامی موجودات زنده دیگر از مانیتیسم شخصی برخوردار است که با سه مشخصه ابتدایی شخص را از سایر افراد جامعه متمایز می کند : “شدت نیرو”- “دوام و پیوستگی آن” و “هماهنگی میان نیروها” این کتاب در واقع بدین منظور به رشته تحریر در آمده است تا به شما آموزش دهد که چگونه این سه مشخصه را در خود پرورش دهید و رهبری نیروهای خود را با دقت به دست بگیرید.
افکار ناپایدار، صحبت های خود به خودی یا متفکرانه تصمیم گیری ها و اعمال مختلف شما در راستای شکل گیری نفوذ مرئی و نامرئی خودتان است که شخصیت شما را در یک لحظه تجسم عینی می بخشد . افکار، صحبت ها ، اعمال گذشته شرایط کنونی شما را به وجود می آوردند. افکار صحبت‌ها و اعمال فعلی شما از همین حالا تار و پود زندگی آینده شما را شکل می دهند. با فراگیری راه تسلط بر عوامل موثر در مانیتیسم شخصی می توانید به موارد زیر دست یابید:_ به دست آوردن بیش از پیش آنچه آرزو دارید . _موفقیت در انجام طرح هایی که به شما ارائه می شود _احتراز از چیزهایی که به نظرتان ناراحت‌کننده یا زجرآور است و یا چیزهایی که چندان خوشایند و باب طبع نیست حداقل در مواردی که بسیار اصلی و اساسی هستند.


مانیتیسم شخصی به ذهن یکی از علمای این رشته به طور اتفاقی الهام شد. ممکن است این اصطلاح چندان جالب و خوب به نظر نیاید اما مبتکر آن مسلما دربند علم لغات و معانی نبوده است. اختصاص این واژه فقط برای نوع کاربرد آن است که انسان نیز بیش از نیم قرن پیش آن را کشف کرده است؛ این اصطلاح از زمان مسمر و به دلیل شباهت آن با مانیتیسم فیزیکی و مانیتیسم حیوانی ک مانند عاملی درمانی در نظر گرفته می شد به وجود آمد . خواص سنگ آهنربا قرن ها پیش در مشرق شناخته شد و پس از آن نیز یونانیها در روزگاران قدیم در اطراف یکی از شهر های آسیای صغیر به نام مانزی آن را کشف کردند واژه مانیتیسم را برای آن در نظر گرفتند که از قرن شانزدهم به بعد سنگ آهن ربا در درمان بیماری ها مورد استفاده قرار گرفت و در واقع دلیل اینکه پزشکان هنوز هم واژه مانیتیسم را به کار می‌برند نامحدود بودن نکات جدیدی است که در پدیده های وابسته به آن مشاهده می‌شود .مدت‌ها بعد جانشینان مسمر مانیتیسم را مانند عمل و عکس العملی درونی به تمامی موجودات زمینی تامین دادند؛ مفهومی که بر اساس آن نیروهای درونی طبقه روانی تقریبا مشابه خواص آهنربای این سنگ مخصوص بر یکدیگر عمل می‌کنند و بدین ترتیب از “مانیتیسم معدنی” واژه “مانیتیسم حیوانی” به وجود آمده و مشخص شد که این پرتو افکنی یا مانیتیسم شخصی به عامل سالم و نیرومند اجازه می‌دهد تا به بیماری فرسوده و ناتوان، نیروی حقیقی و جان بخش انتقال دهد.


با توجه به این اطلاعات انسان در می یابد که این واژه و در واقع به کارگیری این واژه به دلیل نفوذ و اثر فیزیکی آن نیست ؛ بلکه هدف تاثیر روانی و ذهنی آن است که این کتاب به تفصیل در مورد آن سخن می‌گوید.کسانی که این کیفیات و مضامین را بررسی می‌کردند دریافتند که برخی از اشخاص تنها به نوعی خاص این نیرو نفوذ و اقتدار را که تقریباً همیشه غیرعادی است در پیرامون خود پخش می‌کنند و به سادگی پیروی ، احترام و موافقت دیگران را در مورد اندیشه‌های خود به دست می آورند ولی چنین به نظر می‌رسد که از نیروی مانیتیسم ویژه‌ای برخوردارند که باعث می‌شود تمایلات آنها به سرعت عملی شود.


تی آ.آدکین در این باره چنین نوشته است :

《مسابقات رقابت ها و بدبختی های احتمالی بسیار شدید و دشوارترین مشکلات به جای آنکه مانعی در راه پیشرفت انسانی با نیروی مانیتیسم پدید آورد در او اثری عکس ینی افزایش نیرو دارد و در واقع میزان قدرت او را زیاد و بصیرت او را تقویت می‌کند و باعث می‌شود که تصمیم‌های خود را راسخ تر و سنجیده تر اتخاذ کند.》

مشخصات کتاب

  • عنوان: مانیتیسم شخصی‌
  • چگونه نفوذ و نیروی نامرئی خود را افزایش دهیم و از آن بهره ببریم
  • نویسنده: پل ژاگو
  • ترجمه: سهیلا زمانی
  • انتشارات: ققنوس
  • تعداد صفحات: ۲۳۲
  • قیمت : ۲۴۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *