معرفی کتاب میوه خارجی

کتاب میوه خارجی رمانی دیگر از نویسنده کتاب پرطرفدار من پیش از تو است.

میوه خارجی کتابی با محوریت شخصیت زن‌ ها و روایت دو داستان موازی در حال و گذشته است.

این رمان با داستان زندگی لوتی از آوارگان جنگ جهانی دوم شروع می‌شود که در کودکی به خانواده دکتر هولدن سپرده می‌شود و در کنار سیلیا، دختر خانواده هولدن که هم‌ سن اوست، رشد می‌کند و سال‌های نوجوانی را پشت سر می‌گذارد.

زندگی در شهر کوچک و بی‌ جنب و جوش «مِرِم» عذاب‌ آور است و ساکنان کهنه‌ پرستش در مقابل هرگونه تغییر و تحولی از خود مقاومت نشان می‌دهند.

این دو دختر جوان مشتاق هستند تا دور از خانواده و به هر نحو ممکن  درِ دنیای جدیدی را به روی خود بگشایند. بدین ترتیب وقتی گروهی سنت‌ شکن از لندن می‌ آید و در عمارت آرکیدیا ساکن می‌شود، با دو شیوه‌ جدید از زندگی آشنا می‌ شوند.

با این حال عشقی که پس از آن در قلب لوتی جوانه می‌زند، عواقبی در پی دارد و زندگی افرادی را تحت تاثیر قرار می‌ دهد و…

در مورد کتاب میوه خارجی

چطور میشه کسی بتونه کتابی از زمان گذشته بنویسه انگار که در اون فضا زندگی کرده.

کتاب دارای سه بخش گذشته،حال و بخش پایانی بود، که هر کدوم به زیبایی نوشته شده بودند و شامل موضوعات متفاوتی بود که به زیبایی نقاط اتصالی اون ها رو به هم مرتبط می کرد.

بخش اول کتاب برای من به اندازه کتاب های کلاسیک جذاب بود، پر از رمز و راز و شخصیت هایی که هر کدوم ارزش هایی داشتن و برای رسیدن بهشون تلاش می کردن.

جدال سنتی ها و سنت شکن ها…

بخش دوم کتاب راجع به زنی که همه چیزش رو باخته و می خواد زندگی جدیدی رو شروع کنه.

داستان به هنرمندانه ترین حالت نوشته شده و شخصیت ها همه با هوشمندی و وسواس انتخاب شدن.

قسمت هایی از رمان

چه فایده ای دارد که آدم همه‌اش در گذشته زندگی کند؟ دارد؟چه فایده‌ای دارد که آدم به چیزهایی بچسبد که دیگر وجود ندارند.

آدم فقط باید به محاسن افراد اشاره کند. اگر بتوانی توجه دیگران را فقط به خوبی هایت جلب کنی، دیگر کسی بدی هایت را نمی بیند.

گاهی تقدیر آینده ای برای ما رقم می زند که خارج از تصور ماست. اگر می خواهیم چنین فرصتی برای تقدیر فراهم شود، همواره باید اعتقاد داشته باشیم که اتفاقات خوب رخ می دهند.

بعضی روزها فکر میکرد شاید زندگی هرگز چنین نبوده است؛ مثل وقتی که آدم خاطرات تابستان های دوران کودکی اش را به خاطر می آورد، آنها را گرم و بی پایان می بیند، شاید عشقی را به خاطر می آورد که هرگز نبوده یا شور و حالی که هرگز وجود نداشته است.

لوتی: گای! آنها آدم را درک می کنند. نمی کنند؟ چاره ای ندارند. باید قبول کنند که ما هیچ قصدی برای اذیت و آزارشان نداشتیم. تقصیر ما نیست. چون دست خودمان نبود. بود؟ گای: تقصیر هیچ کس نیست. مثل این که گاهی قرار است بعضی چیزها اتفاق بیفتند و تو هم اصلا نمی توانی با آن مقابله کنی. لوتی: متنفرم که سعادت ما روی بدبختی دیگران بنا شود، بیچاره سیلیا، بیچاره سیلیا.  گای: گاهی فکر می کردم سیلیا عاشق من نبود. عاشقِ «عاشق شدن» بود.

مشخصات کتاب

  • کتاب میوه خارجی
  • نویسنده: جوجومویز
  • ترجمه: مریم مفتاحی
  • انتشارات: آموت  
  • تعداد صفحات: ۶۳۰
  • قیمت چاپ پانزدهم: ۵۵۰۰۰ تومان
تصویر روی جلد کتاب اورجینال میوه خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *